24.11: O3S -
23.11: mLg test? -
23.11: !CPL! -
22.11: cG -
Poland 28.01: HLC Open: zapis..
Poland 28.01: ESL EM: emuLate..
Poland 27.01: EMS: 2 spotkani..
28.01: Recoil [Cs 1.6]
28.01: Co to takiego I..
11.10: Czy jestes uzal..
10.10: Komendy Rcon Ca..
10.10: Bronie w Call o..


Co to takiego Interp ? [Cs 1.6]
Data: 28.01.2009
Autor: Sm0Oke
Źródła: n/a
Ocena:

Interp - tajemnicza komenda, znana od niedawna i dla niektórych bardzo tajemnicza.

Zdarzyło Ci sie kiedyś, że grając spokojnie na serwerze ktoś zaczął rzucać obelgami i "pluć" się o interp? Zapewne tak! Mogę się założyć ze za pierwszym razem nie wiedziałeś co to jest a może i nadal nie wiesz. Ten artykuł pisze dla tych którzy chcą dowiedzieć się co to za dziwne "zjawisko".

Cała sprawa jest dobrze ukazana na filmie poniżej :
www.youtu(...)6UDsQgrM

Dziwne, nieprawdaż?

Otóż Interp są to hitboxy (ang. hit - uderzać, bić; box - pudełko, pole) czyli tłumacząc na język polski po prostu "Pola Uderzeń" a w języku Cs'a miejsca, w które celujesz widząc przeciwnika.

Ciało, a dokładniej postacie które widzimy w Cs'ie to nic innego jak modele. Są one 3D. Na te "figurki" nałożone są z każdej strony kratki (Coś jak południki i równoleżniki otaczające globus P). Każdej takiej kratce przypisana jest wartość obrażeń. Właśnie te kratki powodują ze strzelając w głowe zadajemy większą ilość obrażeń niż np w nogę.

Cała zabawa polega na ustawieniach w configu naszego Interpa. Te hitboxy nie muszą dokładnie przylegać do modelu, przez co np.: celując obok głowy przeciwnika możemy spowodować, że i tak zostanie on zabity Head Shotem (doskonale widać to na filmiku) Wielu graczy, szczególnie tych bardziej doświadczonych zwraca na to uwagę.

Nasz Interp możemy zmienić w konsoli gry Cs bądź w configu. Komenda brzmi:
ex_interp xxxx
gdzie w miejsce x możemy podstawić oczywiście dowolnie liczby, jednak najtrafniejszymi są: od 0.01 do 0.05. Na Interp może składać sie wiele innych parametrów, których jednak nie będę opisywał.

Podsumowując:
Jeśli od początku grałeś zawsze na "firmowych" ustawieniach Cs'a zmiana Interpu może okazać sie niekorzystna w grze, przynajmniej z początku. Jednak po paru dniach przyzwyczaisz się, a nawet będzie ci się wydawało, że celniej strzelasz. Poza tym inni gracze nie będą już się ciebie czepiać i będziesz przygotowany na przyszłe klanówki bądź inne rozgrywki TP które się rozgrywa właśnie z Interpem 0.01

Osobiście polecam.
Mam nadzieje ze mój krotki wywód komuś pomoże

Autorem tekstu jest Capsel ,www.wiaderko.com/cs-1.6/konfiguracja-cs/interp-co-i-jak-by-capsel-amp-fix-by-me,1542.html


Aby ocenić ten artukuł musisz być zarejestrowany oraz zalogowany!
Twój komentarz
Imię:
E-Mail:
Strona domowa:
Kod bezpieczeństwa
Security Code
Adres IP: 88.198.47.100
Opcje: • HTML jest Wyłączony • BBCode jest Włączone • Emotikonki są Włączone
d
http://cspassion.pl/
http://www.fkcod.pl
www.TrueWorld.pl
DreamSpeak
Pro-Admin
Dzisiaj : 88 | Wczoraj : 83 | W tym miesiącu : 2077 | Łacznie : 10734 | Zarejestrowanych użytkowników : 169 | Online : Brak użytkowników | Gosci : 5 gości | Zobacz statystyki

statystyka
Wszystko o Ajax
Ajax na poczatek, Ajax technologia…
www.ajax.ovh.org
rzeklem wszelako

www.rzeklem.wszelak…
Chińskie bańki do masażu
Chińskie bańki do masażu
www.dlamasazu.pl
fotograf

mypolonia.pl
gdańsk praca

tablica24.com
Mapa niekorzystnamójborder="0" spotkani.. nieznanazwracaniż sprawainniShotem23.11: początkuboxNaszklanówki ZdarzyłoOpen:BrakTwój niedawnatajemnicza. Stronauzal..• komuśOsobiścieAbyjuż widzimymodelu,23.11:src="img/_img_40.gif" "Polazałożyćsię,IP: początkugraczy,możemywiesz. bardzoglobusCs'ieInterp •uderzać,strzelającborder="0"